Dračí doupě

drd

Mám rád strategické hry. Veľmi rád ich hrám s partiou priateľov. Mám tiež veľmi rád fantasy žáner. Milujem J.R.R.Tolkiena a jeho Pána prsteňov, Hobita, či Silmarion mám prečítaného niekoľko krát. Oslovil ma aj Hary Potter, či Eragon. Tento článok však nie je môj čitateľský denník, preto nebudem vymenovávať všetky knihy, postavy, či príbehy.
Ak sa všetky tieto veci stretnú, vznikne z toho fantastická hra na hrdinov – Dračí doupě, skrátene DrD.

Nechcem sa teraz rozpisovať o základných herných princípoch. Tomu sa už venovalo toľko článkov na internete, že z mojej klávesnice by to bolo len nosením dreva do lesa. Prečo teda píšem tento príspevok?

Jednoducho preto, že si zas chcem odložiť na jednoducho prístupné miesto veci, ktoré by som mal inak pootvárané v samostatných taboch v prehliadači. Navyše sa ku nim chcem ľahko dostať aj z mobilu, alebo z úplne cudzieho počítača.

Dračí hlídka

Za jednu z TOP stránok v tejto súvislosti považujem Dračí hlídku. Hlavne využívam generátor jaskýň a zaujímavý je aj generátor postáv. V rámci tejto stránky som našiel aj generátor príbehov. Priznám sa, že ten som si všimol až teraz, keď sem pridávam jednotlivé adresy. Nie sú to ucelené príbehy. Ten si bude musieť dotvoriť pán jaskyne, no vygeneruje sa náhodne pár úvodov a zápletok, čo mi úplne stačí na rozbehnutie dejovej línie. Tú nakoniec i tak dokážu ostatní hráči výrazne odkloniť od pôvodného zámeru pána jaskyne. V tom je dračí doupě jednoznačne geniálna hra.

Stránku určite treba prelúskať celú, lebo ma nikdy neprestáva prekvapovať. Nachádza sa tu aj zoznam už hraných dobrodružstiev inými pánmi jaskyne. Tieto sa dajú filtrovať podľa autora, či podľa skúsenosti hráčov.

Iné projekty

Čo by to bolo za „Dračí doupě“ bez mapy? Generátor jaskyne som síce spomínal vyšššie, no existujú aj iné apky do PC, cez ktoré sa dajú vytvoriť celé herné svety. Priznávam bez mučenia, že ani jednu z týchto aplikácií som ešte nepoužil a negarantujem ich funkčnosť.
Medzi iné projekty určite môžem zaradiť aj generátor bludiska, ktorý síce nie je primárne určený na bludiská pre dračí doupě, ale určite ho tam bude možné zakomponovať.

Aby som dokázal vytvoriť pocit dokonalosti pri hre, je fajn ak ako pán jaskyne odovzdám hráčom sem tam aj starobylý zvitok, či mapu. Tieto fyzické artefakty krásne dotvoria atmosféru hry na hrdinov. Ako takúto starú mapu vytvoriť som už popisoval v samostatnom článku, kde je aj videonávod. Budem naozaj rád, ak mi potom pridáš odber na môj youtube kanál.

Len aby sa nezabudlo, ilustračný obrázok jez kategórie určenej pre voľné použitie a je z pexels.com

Ak máš iné zaujímavosti ohľadom DrD a mám o nich vedieť, tak ma prosím kontaktuj.

Komentáre

Pridaj komentár