Youtube a ja

youtube

Nikdy som nemal ambíciu pchať svoj ksicht niekam na obdiv. Nie som podľa mňa fotogenický a nemyslím si, že by som mal niekoho očarovať svojím šarmom. Na druhej strane, ak sa niekedy ocitnem vo videu na youtube, tak s tým nemám zásadný problém.
To samozrejme nie je verejné povolenie na zverejňovanie mojej podobizne. Minimálne by som rád o takomto počine vedel, že som niekde zavesený.

Napriek tomu, že netúžim po svojom osobnom zviditeľnení, začal som točiť pre youtube rôzne videá. Mám ambíciu pridať cca 1 video týždenne. Prax medzitým ukázala nereálnosť tohto zámeru, no ambícia ostáva stále rovnaká. Väčšina z videí bude tiež súčasťou tohto blogu.

Primárne by malo ísť o inštruktážne videá, ako sa niečo robí.

Baví ma totiž tvorenie najrôznejších vecí a keď môžem niekomu ukázať ako na to. Ak to niekto dokáže po mne zopakovať, prípadne to dokáže ešte vylepšiť, tak mám radosť.
Videá budú od rôznych papierových skladačiek lietadielok a lodičiek, cez viazanie uzlov až po vytváranie pomôcok pre hry s deťmi a mládežou, rôzne technické hračky a sem tam možno aj nejaký pokus, či experiment.

Priznám sa, že celé to nie je úplne nezištné. Sekundárny efekt tohto môjho projektu sú nejaké drobné (naozaj drobné) financie.
Youtube totiž platí autorovi videa za reklamu zobrazenú v jeho videu.
Aby si niekto nemyslel, že sa chystám zbohatnúť a prestať robiť svoju robotu, tak youtube platí cca 1-3 USD za 1000 zobrazení videa. Takže ma síce potešíte, ak spravíte 1.000.000 návštev mojich videí mesačne ale to je projekt na ďalšie storočie. Nehovoriac o tom, že aby som mohol naozaj zarábať, potrebujem získať 1000 odberateľov.

V každom prípade ma potešíte, ak budete moje videá zdieľať na facebooku, alebo sem tam pošlete link na moje video svojim priateľom. Budem rád, ak sa mi z youtube vrátia náklady na vo videách použitý materiál. Samozrejme s projektom počítam skôr ako so stratovým, no ako sa hovorí babka k babce …

Oveľa viac ma potešíte, ak sa vám samotným bude video páčiť. Toto je jeden z mojich primárnych cieľov. A úplne najväčšiu radosť mám z toho, že môžem svetu ukázať niečo, čo som vytvoril.

Na záver mám jednu prosbičku. Ak máte tip, čo by ste chceli vidieť najbližšie, tak neváhajte a podeľte sa so mnou o váš námet. Ak to budem vedieť zrealizovať, veľmi rád to urobím. Pokojne cez komenty tu dole. A nezabudnite mi prosím pridať odber.
Ďakujem

Komentáre

Pridaj komentár