Lúpač na jablká

Lúpač na jablká

Jablká dozreli a je čas sa pripraviť na zimu. Milujem ich sušené a niekedy ich zjem aj tonu. Lenže ak by som ich kupoval sušené, tak moja peňaženka zaplače. Sušiť ich doma v požadovanom množstve je veľmi prácne. Teda bolo až do momentu, kedy som objavil lúpač na jablká.

Je to relatívne jednoduchá „hračka“, ktorá navyše nie je ani moc drahá. Ten, čo mám je vidno vo videu dole. Ale ak chcete mať svoj vlastný, odporúčam pozrieť vo vyhľadávači kľúčové slová lúpač na jablká. Ideálne aby bol „tri v jednom“. Môj dokáže v jednom kroku jablko očistiť. Zároveň ho nakrája na špirálu a súčasne vykrojí jaderník. Nakoniec len prekrojím jabĺčko na polovicu, čím vytvorím plátky v tvare polmesiaca. Tie sa naukladajú do sušičky a o ostatné sa postará teplý vzduch.

Moja recenzia:

Môj lúpač na jablká má stabilnú konštrukciu, ktorá drží celkom slušne na hladkých podkladoch. Ten samozrejme musím najskôr očistiť, aby podtlakový upínač neprisával vzduch, lebo sa rýchlo odlepí. Ale inak to naozaj drží. Jablko mám pripravené v priebehu pár sekúnd, takže som naozaj spokojný. Nie som predajca týchto prístrojov a tak si môžem dovoliť prezradiť úskalia lúpača na jablká. Nie je ich veľa, ale musím povedať, že to nie je vhodné pre úplne každý typ jablka. Ak je jablko veľmi rozpadavé, potom unášací tŕň nedokáže zabrať tak silno, aby sa jabĺčko nakrájalo a ošúpalo zároveň a jednoducho sa pretočí v jablku. Takéto kusy potom musím dokončiť ručne. No a k drobným úskaliam patrí aj čistenie a prípadné brúsenie nožov. Ešte aby som nezabudol, tak na lúpači sami páči, že keď potrebujem presunúť posúvaciu skrutku do onej polohy, nepotrebujem krútiť kľukou, ale iba uvoľním zarážku a posuniem.

Keďže obrázok povie viac ako tisíc slov, ponúkam video ukážku. A samozrejme poteším sa, ak mi pridáte odber.


Komentáre

Pridaj komentár